Pakiet badań

BADANIA

MĘŻCZYZNA 50+

MEDYCYNA PRACY

89,00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 89,00 PLN

Oferta obejmuje cztery badania: morfologię, OB, PSA oraz badanie moczu. Są to badania, które pozwalają na ocenę podstawowych wskaźników zdrowia organizmu. Morfologia to badanie, które obejmuje ocenę liczby i jakości krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi. Pomaga to w diagnozowaniu chorób układu krwionośnego, anemii oraz innych zaburzeń. Badanie przesiewowe moczu jest wykonywane w diagnostyce chorób nerek i innych narządów. Badanie laboratoryjne krwi OB (Odczyn Biernackiego) mierzy szybkość opadania krwinek czerwonych w próbce krwi. Wykorzystuje się je do wykrywania stanów zapalnych. Wyższe wyniki OB mogą wskazywać na obecność chorób zapalnych, takich jak infekcje czy reumatoidalne zapalenie stawów. Badanie laboratoryjne krwi PSA jest używane do wykrywania problemów z gruczołem krokowym u mężczyzn.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

Przygotowanie do badania:

cmsalus-ikona-1

Na czczo (12-14 h), o 7:00-09:30 w dniu poprzedzającym badanie ostatni lekkostrawny posiłek spożyć do godz. 18:00, należy pić zwykłe ilości wody, przyjmować niezbędne lekarstwa.

cmsalus-ikona-2

Należy unikać nadmiernego wysiłku i stresu.

cmsalus-ikona-3

Zrezygnuj ze spożywania alkoholu na 2-3 dni przed planowanym pobraniem krwi. Rano przed badaniem krwi powstrzymaj się od palenia tytoniu