Pakiet badań

BADANIA

PODSTAWOWE

MEDYCYNA PRACY

42,00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,00 PLN

Podstawowa oferta obejmuje trzy badania: morfologię, OB oraz badanie moczu. Są to badania, które pozwalają na ocenę podstawowych wskaźników zdrowia organizmu. Morfologia to badanie, które obejmuje ocenę liczby i jakości krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi. Pomaga to w diagnozowaniu chorób układu krwionośnego, anemii oraz innych zaburzeń. Badanie przesiewowe moczu jest wykonywane w diagnostyce chorób nerek i innych narządów. Badanie laboratoryjne krwi OB (Odczyn Biernackiego) mierzy szybkość opadania krwinek czerwonych w próbce krwi. Wykorzystuje się je do wykrywania stanów zapalnych. Wyższe wyniki OB mogą wskazywać na obecność chorób zapalnych, takich jak infekcje czy reumatoidalne zapalenie stawów.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

Przygotowanie do badania:

cmsalus-ikona-1

Na czczo (12-14 h), o 7:00-09:30 w dniu poprzedzającym badanie ostatni lekkostrawny posiłek spożyć do godz. 18:00, należy pić zwykłe ilości wody, przyjmować niezbędne lekarstwa.

cmsalus-ikona-2

Należy unikać nadmiernego wysiłku i stresu.

cmsalus-ikona-3

Zrezygnuj ze spożywania alkoholu na 2-3 dni przed planowanym pobraniem krwi. Rano przed badaniem krwi powstrzymaj się od palenia tytoniu